Cestování se psy

publikováno: 10.07.2013

Mnoho majitelů psů se vydává na dovolenou do zahraničí se svými zvířaty.  Je ale třeba vědět, jaké dokumenty a další náležitosti pejsek k cestování potřebuje. Níže je souhrn toho základního, na co nesmíte zapomenout.

Při cestování po zemích EU musíte mít:

  • očipovaného pejska mikročipem splňujícím určité normy
  • platný pas vydaný schváleným veterinárním lékařem
  • platné očkování proti vzteklině zaznamenané v pasu

 

Některé státy mají ale ještě další požadavky, které musíte při vstupu na jejich území splnit. Např. odčervení daným přípravkem v přesném intervalu apod. Platí to i pro některé země Evropy, které nejsou členy EU. Velká Británie již nevyžaduje vyšetření na vzteklinu, jak tomu bylo v minulosti. Je dobré se informovat i ohledně prevence napadení parazity (komáři, klíšťata, blechy). V zemích jižněji od ČR se totiž naši miláčci mohou skrze např. komára nakazit nemocemi, které se na našem území zatím nevyskytují.

Vždy před cestou se tedy dostatečně dopředu informujte u svého veterinárního lékaře nebo na stránkách Státní veterinární správy ČR ohledně požadavků konkrétní země, kterou chcete navštívit.

 

Užitečný odkaz pro cestování se psy: https://www.svscr.cz/cestovani-se-zviraty-v-zajmovem-chovu/i-cestovani-se-psy-kockami-a-fretkami-z-ceske-republiky-do-clenskych-statu-eu/

  

« zpět k přehledu článků

Ordinační doba:

Po - Pá: 10 - 19 hod
So: 9 - 12 hod
Veterinární ordinace CIVET
Kotlanova 2510/1a
628 00  Brno-Líšeň

tel. +420 544 211 838